Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Po raz kolejny rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Tegoroczny odbywa się w dniach 21-27 lutego. W wymienionych dniach każda poszkodowana osoba ma możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej, jak i psychologicznej m.in w sądach, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych, prokuraturach i komendach policji.
Ministerstwo Sprawiedliwości wychodzi naprzeciw osobom pokrzywdzonym przestępstwem
Już jutro, 22 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Z tego względu co roku organizowany jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Tegoroczny odbywa się w dniach 21-27 lutego. W tym czasie poszkodowani mogą uzyskać zarówno bezpłatną pomoc prawną, jak i psychologiczną. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą umożliwić ofiarom znalezienie prawdziwego wsparcia. Wiąże się to także ze zmianą sytuacji życiowej, w której aktualnie się znajdują.
Osoby zainteresowane dedykowaną pomocą mogą uzyskać bezpłatne porady w zakresie pomocy psychologicznej, jak i prawnej. Przedsięwzięcie jest zorganizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego funkcjonariusze stale monitorują sytuacje osób pokrzywdzonych.
Pomoc i należyte wsparcie można uzyskać również w placówkach działających w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Są one finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości.
W sumie to rzadko poruszany temat w społeczeństwie. Przecież bycie świadkiem przestępstwa pozostawia traumę w człowieku i nie każdy potrafi sam sobie z tym poradzić.