Medycyna estetyczna XXI wieku. Sprawdź co oferuje.
Za tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się neurotoksyna, która znalazła wcześniej już zastosowanie w leczeniu wielu różnych schorzeń, zwłaszcza zeza i ogniskowych dystonii, połowiczego skurczu twarzy oraz różnych zaburzeń ruchowych, bólów głowy, nadmiernego ślinienia się czy nadmiernej potliwości. Szybko okazało się również, że może być bardzo przydatna na polu medycyny estetycznej.
Medycyna estetyczna niezwykle się rozwinęła w ostatnim czasie, a pomogły w tym prowadzone przez poszczególne podmioty konsultacje naukowe, a także szeroko zakrojone eksperymenty z nowymi metodami. Towarzyszyła temu cały czas rozmowa na temat bezpieczeństwa i skuteczności poszczególnych preparatów kosmetycznych i nowatorskich zabiegów przeprowadzanych w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie. W poniższym artykule przedstawiamy kilka popularnych zabiegów oferowanych przez jeden z profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej.
Plasma Complex – rzuć wyzwanie starzeniu się!
Naturalna biostymulacja komórkami macierzystymi – brzmi skomplikowanie, prawda? Zabieg taki, ukrywający się pod przyjemnie brzmiącą nazwą Plasma Complex, to nowatorski sposób na powstrzymanie zmarszczek. Oczywiście czasu nie da się oszukać, ale można w dzisiejszych czasach zdecydowanie przykryć efekty jego upływania.
Zabieg opiera się na komórkach macierzystych, które pozyskuje się z osobistej krwi pacjenta. Dodatkowo w procesie zabiegowym duży udział ma fibryna strukturalna, uczestnicząca aktywnie podczas krzepnięcia krwi oraz w aktywowaniu czynników wzrostu, leukocytów i cytokin. Wszystko to pozwala na wzmożoną regenerację i odbudowę tkanek. Biostymulacja zachodzi dzięki iniekcji uzyskanego preparatu w wybrane miejsce skóry metodą mezoterapii podskórnej.
Profhilo i Profhilo Body – popraw sobie wygląd skóry!
Czas teraz na wielokrotnie nagradzana metodę medycyny estetycznej. Mowa o Profhilo, dzięki któremu istnieje możliwość poprawienia wyglądu skóry twarzy lub (w przypadku Profhilo Body) skóry całego ciała. Wstrzykiwany preparat zapewnia radykalne leczenie wiotkości skóry, pomagając jednocześnie w walce z oznakami starzenia i zwiotczeniem tkanek.
Wszystko opiera się na kwasie hialuronowym (HA), naturalnie występującym w organizmie, który wraz z wiekiem ulega wyczerpaniu. Prophilo był pierwszym produktem na bazie tego stabilizowanego kwasu i przeznaczony jest do wstrzykiwania. Unikalna formuła zawiera różne masy cząsteczkowe kwasu hialuronowego, które działają efektywnie na zwiotczałe fragmenty skóry. Technologia zapewnia długotrwałe efekty, które są widoczne już po miesiącu od zabiegu. Dzięki czystości preparatu, opartego na materiale występującym w organizmie, nie stwierdza się efektów ubocznych.
Toksyna botulinowa – powiedz zmarszczkom nie!
Zastosowania kosmetologiczne obejmują korekcję linii, zmarszczek na całej twarzy, brodzie, szyi i klatce piersiowej. Zastrzyki z toksyną botulinową są na ogół dobrze tolerowane przez organizm, a skutki uboczne są nieliczne. Dokładna znajomość i zrozumienie anatomii funkcjonalnej mięśni mimetycznych jest absolutnie niezbędne do prawidłowego stosowania toksyny botulinowej w praktyce klinicznej. Dlatego zabieg ten powinien się odbywać zawsze za wiedzą i pod kontrolą lekarza.
Osocze bogatopłytkowe – nadaj swojej twarzy koloru!
O ile kiedyś blade kobiety były uznawane za synonim piękna, o tyle dzisiaj bladość kojarzy się raczej z chorobą lub zmęczeniem. Dzięki „wampirzemu liftingowi”, jak czasami żartobliwie określa się ta metodę można przywrócić twarzy zdrowy kolor.
Zwykle już po pierwszej wizycie w klinice widać efekty działania osocza bogatopłytkowego, które pozyskiwane jest z krwi autologicznej pacjenta. Poza odnową twarzy (likwidacja „kurzych łapek” czy cieni pod oczami) leczy się również za jego pomocą efekty łysienia czy dokonuje korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Koncentrat bogatopłytkowy wstrzykuje się za pomocą cienkich igieł, a w rezultacie pobudzone zostają procesy regeneracji skóry twarzy. Cały zabieg, wraz z uprzednim pobraniem krwi od pacjenta i przefiltrowaniem jej w specjalnej wirówce, trwa około pół godziny.
Kwas hialuronowy usieciowany – wypełniacz działający cuda!
To nic innego jak cząsteczki wspomnianego już wyżej kwasu hialuronowego, które są połączone w większe konglomeraty. Dodatkowy proces sieciowania sprawia, że uzyskany preparat jest mniej plastyczny i bardziej sztywny, a dzięki temu utrzymuje się dłużej w miejscu podania – nawet 12 miesięcy.
Znowu mamy tutaj do czynienia z metodą iniekcji. Dzięki takiemu zabiegowi można modelować twarz i poprawiać kształt ust lub nosa, a także wypełniać zmarszczki w okolicach bruzdy nosowo-wargowej. Po zabiegu, dokonywanym przy miejscowym znieczuleniu, mogą się pojawić siniaki lub małe opuchnięcia – jest to normalna reakcja ciała.