AktualnościTarnowskie Góry

Problem z odprowadzaniem wody w Tarnowskich Górach. Co jest przyczyną?

W ostatnim czasie, a przede wszystkim na początku sierpnia tego roku wszyscy mieszkańcy oraz turyści przebywający w Tarnowskich Górach mogli zaobserwować, że miasto jest po prostu zalane. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Czy miastowa kanaliza była w tym czasie niesprawna?

Niewydolna kanalizacja w mieście

Pytania o prawidłowe funkcjonowanie miejscowej kanalizacji są jak najbardziej na miejscu. To, co działo się w mieście na początku sierpnia pokazało, że coś z kanalizą jest nie tak. Należy jednak zaznaczyć, że tamtejsze deszcze były prawdziwymi ulewami i nie występują one zbyt często nad miastem, jak i nad innymi częściami kraju. Nie rozwiązuje to jednak problemu z kanalizą. Dlaczego doszło do takich sytuacji, gdy woda wręcz stała na jezdni oraz chodnikach w Tarnowskich Górach?

Kanalizy, które są niewydolne w momencie ogromnych ulew

O całą sytuację związaną z odprowadzaniem wody w Tarnowskich Górach zostały już zapytane władze miasta. Sugerowali się oni także opiniami od osób pracujących w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach. Co wynika z ich odpowiedzi? Gdzie leży sedno problemu?

Za główną przyczynę takiej a nie innej sytuacji wszyscy osądzają po prostu obecne kanalizy. I to nawet te, które były remontowane stosunkowo nie dawno. Tak więc możemy sądzić, że rurociąg posiada po prostu zbyt małą średnicę, aby mógł poradzić sobie z tak dużą ilością wody deszczowej.

Modernizacja lokalnej kanalizacji oraz rurociągów w przyszłości

Osoby odpowiedzialne za stan rurociągów w mieście zaznaczają, że nawet ostatnie remonty nie były zaprojektowane w taki sposób, aby mogły poradzić sobie z tak ogromnymi ilościami deszczu. Po prostu jeszcze jakiś czas temu nikt nie wiedział, że nad miastem będą przechodzić tak ulewne deszcze. Obecne anomalia pogodowe w przeszłości występowały bardzo rzadko.

Pomimo takiej a nie innej sytuacji miejmy nadzieję, że kolejne remonty wodociągów i kanalizy w mieście będą już bardziej przyszłościowe. Wszystko po to, aby zalanych miejsc w mieście było jak najmniej. Mamy również nadzieję, że obecne miejsca, które notorycznie muszą zmagać się ze zbyt dużą ilością wody, prędzej czy później również zostaną zmodernizowane i będą przygotowane nawet na najbardziej dotkliwe ulewy.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności