Tarnowskie GóryZwiedzanie

Miasteczko Śląskie jako jedna z najciekawszych śląskich atrakcji w okolicach Tarnowskich Gór

Masz okazję w najbliższym czasie zwiedzić południową część Polski? A może na co dzień mieszkasz na południu, jednak nigdy nie miałeś chwili na to, aby poznać najpiękniejsze tereny i atrakcje tego regionu? W takim razie już teraz sprawdź co warto zobaczyć na terenie tak ciekawej krainy, jaką jest Śląsk. Już teraz przyjrzyjmy się bliżej Miasteczku Śląskiemu, a więc ciekawej miejscowości, która może być obiektem ciekawej wędrówki i przygody turystycznej.

Historia Miasteczka Śląskiego

Miasteczko Śląskie to przede wszystkim ciekawa miejscowość, która już w latach 60-tych XVI wieku otrzymała prawa miejskie. Było to potwierdzenie tego, jak ważną rolę odegrała ta miejscowość w dziejach śląskiego przemysłu. Wiadomo, że tutejsze złoża cynkowo-ołowiowe uchodziły za wyjątkowo bogate, stąd też ogromne znaczenie tej miejscowości właśnie w kontekście rozwoju okolicy. Obecnie jest to miejsce, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. I to cieszy, ponieważ warto doceniać właśnie tak niepozorne na pierwszy rzut oka miejsca, jak właśnie Miasteczko Śląskie.

Zwiedzanie zabytkowego Miasteczka Śląskiego

Kto w czasie wycieczki trafi w okolice Tarnowskich Gór, ten koniecznie powinien się zatrzymać w Miasteczku Śląskim. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ta niepozorna miejscowość naprawdę skrywa tyle piękna w sobie. Być może to lepiej, że jest nieco mniej znana, ponieważ dzięki temu można tutaj osobiście nacieszyć się wszystkimi walorami tej okolicy. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających? Co można zobaczyć w tej pięknej miejscowości, której dumą są pobliskie kompleksy leśne oraz zalew Nakło-Chechło?

Atrakcje związane z regionem Miasteczka Śląskiego

Na Śląsku oraz w okolicach Tarnowskich Gór można spotkać wiele różnych atrakcji. Wyróżnić warto m.in. Kopalnię Srebra, czy też liczne zabytki architektury. A jakimi dokładnie atrakcjami może się pochwalić współczesne Miasteczko Śląskie?

Uwagę turystów przyciąga malowniczy rynek, będący właściwie rozszerzeniem traktu, który dawniej łączył Tarnowskie Góry z pobliskimi Woźnikami. W pobliżu centrum Miasteczka Śląskiego ujrzeć można cenny zabytek architektury drewnianej. To kościółek z 1666 roku, którego dumą jest piękne, renesansowe wyposażenie. W bezpośrednim sąsiedztwie tego zabytku wznosi się nowa, murowana świątynia. Warto też zwrócić uwagę na ratusz, będący ciekawym zabytkiem z końca XIX wieku. Jednym słowem architektura to niewątpliwie największy walor tej okolicy, jednak nie jedyny. Zresztą jak sami pojedziemy w to miejsce, to na pewno się o tym przekonamy.

Zobacz też:

Comments are closed.