Dla dzieciWydarzenia

Spacer w piżamie przez Tarnowskie Góry

spacer w piżamie

Choć w Tarnowskich Górach nie brakuje wydarzeń, o których warto wspomnieć, tak to jest szczególnie ważne, ponieważ dotyczy pomocy niesionej dla innych. Mowa o akcji charytatywnej, w której wezmą udział zarówno nauczyciele, jak i uczniowie Tarnogórskiego Ekonomika. Już dziś, 24 września o godz. 11:40 rozpoczęło się wydarzenie, jakiego dotąd nie było! Zaplanowano spacer, którego uczestnicy będą mieli na sobie szlafroki, piżamy, a także dresy. 

Spacer w piżamie przez Tarnowskie Góry 

Akcja charytatywna, która odbędzie się dzisiejszego popołudnia, tj. 24 września ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, jak i niesienie pomocy dzieciom, które zmagają się z onkologicznymi chorobami. Szlafroki, piżamy, a także dresy nie zostały ustalone przypadkowo jako wymagany strój, ponieważ chorujące dzieci nie mają innej alternatywy, przebywając w szpitalach lub własnych, domowych łóżkach. Jest to ich codzienny strój, z którego nie mogą zrezygnować, choćby chcieli. 

To dopiero początek, ponieważ celem jest nie tylko spacerowanie w wygodnych, domowych ubraniach, lecz także zebranie środków! 

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przechadzać się będą ulicami:

  • Sobieskiego;
  • Piłsudskiego;
  • Krakowską. 

Kolejnym punktem na spacerowej mapie Tarnowskich Gór jest rynek, z którego trasa wiedzie do parku. 

Celem akcji charytatywnej Ekonomika jest przejście co najmniej 5000 kroków, jak również zebranie odpowiedniej sumy pieniężnej, która zostanie przekazana na pomoc śmiertelnie chorym dzieciom. Nie czekaj, przyłącz się do akcji. Wystarczy piżama, dobry nastrój i chęć pomocy potrzebującym dzieciom! 

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Dla dzieci