AktualnościTarnowskie GóryZwiedzanie

Muzeum w Tarnowskich Górach – nadchodzą niebywałe wydarzenia!

muzeum w tarnowskich górach

Muzeum w Tarnowskich Górach funkcjonuje od ponad 60 lat i stale powiększa swoje zbiory o kolejne eksponaty. Znaleźć w nim można wystawy dotyczące historii miasta Tarnowskich Gór, a także zabytki etnograficzne. To jednak nie wszystko, ponieważ kolekcje znajdujące się w placówce obejmują dawną i współczesną sztukę. Placówka zajmuje się także organizacją różnorodnych wystaw czasowych i wydarzeń. W październiku nie brakuje okazji, aby odwiedzić Muzeum w Tarnowskich Górach. Czekają tam bowiem aż 3 możliwości spędzenia czasu wraz z kulturą i historią miasta. 

Muzeum w Tarnowskich Górach – nadchodzące wydarzenia

Październik jest miesiącem, który obfituje w kulturalne wydarzenia, które odbędą się w placówce Muzeum w Tarnowskich Górach. Zaplanowano Koncert pod Renesansowym Stropem „Piękne głosy – piękne melodie”, jak również oprowadzanie kuratorskie po wystawie „TEO-PASJE. Teodor Segiet – (NIE TYLKO) FOTOGRAFIA” 

Koncert pod Renesansowym Stropem „Piękne głosy-piękne melodie

Już 10 października mieszkańcy Tarnowskich Gór mogą wziąć udział w wydarzeniu, które na długo zostanie w ich pamięci. Mowa o Koncercie pod Renesansowym Stropem, który odbędzie się w Muzeum w Tarnowskich Górach w godz. 11:00-12:00. Przed publicznością wystąpią artyści tacy jak:

  • Justyna Bujak;
  • Jakub Szmidt;
  • Mateusz Lasatowicz. 

Będzie to doskonała okazja, aby posłuchać tonów takich jak sopran, czy bas w akompaniamencie dźwięcznego fortepianu. Spotkanie poprowadzi Jacek Woleński, który zajmował się również scenariuszem występu. Wstęp na koncert jest płatny, jednakże nie jest to kosmiczna suma, o którą musisz się obawiać. Ceny biletów wynoszą 15 złotych. 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „TEO-PASJE. Teodor Segiet – (NIE TYLKO) FOTOGRAFIA” 

10 października w Muzeum w Tarnowskich Górach będzie możliwość wzięcia udziału w kuratorskim zwiedzaniu wystawy czasowej. Jest to pierwszy termin wydarzenia, jednakże zaplanowano je również w kolejnych tygodniach. Nie musisz się zatem martwić, jeśli w tym czasie nie będziesz mógł się pojawić w placówce muzealnej. Spotkania i kuratorskie zwiedzanie będzie prowadzone przez Beatę Kiszel i Teodora Segieta, który jest autorem wystawy. Wstęp nie jest bezpłatny, jednakże wejściówki kosztują od 5 do 10 złotych. Pamiętaj jednak, że ilość osób mogących wziąć udział w spotkaniu jest ograniczona, dlatego nie zwlekaj zbyt długo. Istnieje możliwość zapisu przez telefon. Więcej informacji znajdziesz pod numerem telefonu: +32 285-26-07. 

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności