AktualnościTarnowskie Góry

Za nami Otwarte Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej w sportowym tańcu towarzyskim

otwarte mistrzostwa ziemi tarnogórskiej

Ubiegły weekend w Tarnowskich Górach przejdzie do historii, to pewne! Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Ziemi Tarnogórskiej w sportowym tańcu towarzyskim, które odbywały się 2 i 3 października w Hali Sportowej. Organizatorami przedsięwzięcia było Polskie Towarzystwo Taneczne, Mistral Tarnowskie Góry i Okręg Śląski Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Jak przebiegły tegoroczne mistrzostwa i kto zajął miejsce na podium? Sprawdź sam! 

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej w sportowym tańcu towarzyskim

Tegoroczna edycja Grand Prix PTT, która odbywała się w tarnogórskiej Hali Sportowej, była niesamowita! Nie brakowało wrażeń, jak i emocji zachwytu, które pojawiły się nie bez powodu! Gorąca atmosfera wydarzenia spowodowana była licznymi popisami tanecznymi, które zostaną w pamięci wszystkich na długo. Wydarzenie rozpoczął Burmistrz miasta Tarnowskie Góry, który przywitał gości zapewnieniem, iż taniec jest swego rodzaju narzędziem do znalezienia ukojenia. Szczególnie jeśli można zatracić się w tej czynności i oddać jej się całkowicie. 

Oceniani tancerze nie zawiedli podczas występów – na scenie pojawiła się salsa, czacza, jak również walc i wiele innych technik tanecznych. Prezentacja była niezwykle charakterystyczna, a tancerze wyglądali po prostu przepięknie. Całość dopełniały barwne i estetyczne stroje, w których można było zobaczyć uczestników Mistrzostw. 

Wyniki Otwartych Mistrzostw Ziemi Tarnogórskiej 

Galę wydarzenia poprowadziła znana wszystkim Iwona Pavlović, która w swej roli sprawdziła się idealnie. Wyniki Mistrzostw Ziemi Tarnogórskiej w tańcu towarzyskim były jednoznaczne. 

W kategorii Open ST Grand Prix Polski 1 miejsce zajęła para z klubu Gasiek w Rzeszowie – Olga Gabriela Piejko i Michał Kamiński. 

W tej samej kategorii w grupie wiekowej 19+ 1 miejsce przypadło parze z klubu Gracja znajdującego się w Zielonej Górze – Kornelii Kopaczyńskiej i Vadymowi Negrebetskyi. 

Kategoria Open La Grand Prix Polski również zachwyciła jury, jednakże pierwsze miejsce zajęła para z klubu Jaworzno – Karolina Żaba i Kacper Boczar. Wariacji nie zabrakło również w przypadku tańca grup powyżej 19 lat, mimo że udział w Mistrzostwach wzięło 37 par. W tej kategorii przodowała para z warszawskiego klubu Duet – Daria Mazhova i Ahvanian Serhii. 

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności