Kronika policyjnaSportTarnowskie GóryWydarzenia

Armatka wodna na meczu podwyższonego ryzyka

mecz podwyższonego ryzyka

Ubiegły weekend był pracowity dla funkcjonariuszy katowickiej, jak i tutejszej policji ze względu na konieczność zabezpieczania tarnogórskich wydarzeń sportowych. W powiecie tarnogórskim odbywały się aż dwa mecze piłki nożnej, których organizacja przypadała na tę samą godzinę.

Mecze podwyższonego ryzyka w powiecie tarnogórskim

Podczas minionego weekendu nie brakowało wydarzeń sportowych, których zabezpieczeniem musiała zająć się policja. W Tarnowskich Górach odbywał się mecz piłki nożnej między Gwarkiem Tarnowskie Góry a Polonią Bytom. W niedalekiej odległości, w Radzionkowie również miały miejsce rozgrywki piłki nożnej między Ruchem Radzionków a piłkarzami z JSP Szczakowianka Jaworzno. Oba wydarzenia miały oznaczenie podwyższonego ryzyka ze względu na ilość kibiców, która miała się pojawić na rozgrywkach.

Zabezpieczenie wydarzeń sportowych 

Mecze piłki nożnej mogą przynieść wiele emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Z tego względu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, jak i funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji mieli ogrom pracy w miniony weekend. Na podstawie informacji uzyskanych od organizatora ustalono, że na meczach pojawi się ponad 300 osób, przez co pojawiła się konieczność zaangażowania większej ilości funkcjonariuszy do dbania o bezpieczeństwo.

Mundurowi nie tylko zabezpieczali teren imprezy, lecz również dbali o to, aby uczestnicy dotarli bezpiecznie na mecz, jak i w tym samym stanie mogli go opuścić. Nad bezpieczeństwem kibiców dbało ponad 100 funkcjonariuszy polskiej policji, w tym także ci, którzy zajmowali się obsługą armatek wodnych. Na miejscu nie zabrakło również sprzętu, jaki w razie występowania problemów byłby pomocy. 

Mecze przebiegły w doborowej atmosferze i nie pojawiła się konieczność używania siły przez mundurowych, ponieważ nie odnotowano żadnych incydentów na to wskazujących. 

Kibice mieli okazję zobaczyć zremisowaną rozgrywkę w Radzionkowie, natomiast Gwarek Tarnowskie Góry przegrał z Polonią Bytom.

Zobacz też:

Comments are closed.