Kronika policyjnaTarnowskie Góry

Dwa wypadki w Tarnowskich Górach

wypadek

2 października nie był szczęśliwy dla wszystkich. Na terenie Tarnowskich Gór doszło do dwóch wypadków, których okolicznościami i przyczyną zajmują się tutejsi funkcjonariusze policji. Policja wystosowała apel do mieszkańców i prosi o większą ostrożność podczas poruszania się na drodze. 

Kolizja na ul. Wiejskiej

Policjanci tarnogórskiej Komendy Powiatowej otrzymali powiadomienie o wypadku drogowym, który miał miejsce 2 października około godz. 14:00. Po udaniu się na ul. Wiejską, która była miejscem zdarzenia, okazało się, że 67-letnia kobieta, która jest mieszkanką Tarnowskich Gór, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, przez co doszło do kolizji. Drugim pojazdem kierował 58-letni mieszkaniec miasta. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, funkcjonariuszy policji, jak również pogotowie ratunkowe. Kierujący drugim pojazdem mężczyzna doznał podczas wypadku licznych obrażeń ciała, co było powodem do decyzji o przetransportowaniu go do pobliskiego szpitala.

Wypadek na ul. Bytomskiej 

Do drugiego incydentu doszło niecałą godzinę później – ok. 15:00. Na podstawie czynności podjętych przez funkcjonariuszy, ustalono, że 26-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nadjeżdżająca toyota, którą kierował 50-letni kierowca, nie miała szans na zahamowanie. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną, jak i ratowników medycznych. Kobieta, która wtargnęła na jezdnię, została ranna, przez co podjęto decyzję o jej hospitalizacji. Mężczyzna kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń. 

Funkcjonariusze tutejszej Komendy Powiatowej apelują do mieszkańców o zachowywanie większej ostrożności. Szczególnie teraz, jesienią, kiedy dni są coraz krótsze, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność na drodze. 

 

Zobacz też:

Comments are closed.