Tarnowskie GóryWydarzeniaZwiedzanie

Obchody Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach

święto niepodległości

Co roku 11 listopada odbywają się w całym kraju wydarzenia mające na celu upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku będzie to 103. rocznica. W Tarnowskich Górach nie może zabraknąć uroczystości, które podzielono na kilka dni ze względu na panujące obecnie warunki sanitarne. Sprawdź sam, jak będą wyglądały tegoroczne Obchody Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach.

Obchody Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach

Mieszkańcy Tarnowskich Gór mają możliwość świętować 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę na różne sposoby. Zaplanowano potańcówkę, która stała się już okoliczną tradycją, lecz nie tylko. W planach jest również koncert, a także Niepodległościowy Spacer po Tarnowskich Górach. Przekonaj się sam, jak będą wyglądały tegoroczne obchody i weź udział w nadchodzących wydarzeniach.

Potańcówka z okazji Święta Niepodległości

Tarnowskie Góry od 2012 roku mogą szczycić się niezwykle ciekawą tradycją, jaka powstała z okazji obchodów Święta Niepodległości. Mowa o potańcówce, która skradła serca mieszkańców miasta, jak i okolic. Celem wydarzenia jest uświadomienie, iż upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również głęboki patriotyzm mogą iść w parze z dobrą zabawą i nastrojową muzyką. Tegoroczna potańcówka będzie w nowej lokalizacji, jaką jest Piekarnia Piwa. Wydarzenie zaplanowano na 10 listopada. Rozpocznie się ono o godz. 20:00. Na scenie wystąpi zespół Big Magnetic Band. Motywem przewodnim są lata 20 i 30 XX wieku.

Potańcówka jest organizowana przez:

  • Góry Kultury;
  • Radę Dzielnicy Śródmieście Centrum.

Koncert z okazji Święta Niepodległości

W czwartek, 11 listopada odbędzie się Koncert, który zorganizowany jest z okazji obchodów Święta Niepodległości. Mieszkańcy Tarnowskich Gór i okolic będą mieli okazję posłuchać repertuaru przygotowanego przez Zespół Pieśni i Tańca “Mały Śląsk”. Wraz z zespołem na scenie pojawią się także gościnnie artyści z Chóru “Halka”, pochodzącego z Piekar Śląskich. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury “Karolinka”.

Na wydarzenie obowiązują płatne bilety w cenie 20 zł, które można nabyć bezpośrednio u organizatorów koncertu.

Niepodległościowy spacer po Tarnowskich Górach

W najbliższą sobotę, 13 listopada o godz. 11:00 odbędzie się Niepodległościowy spacer po Tarnowskich Górach. Mieszkańcy miasta, jak i okolic mają możliwość wziąć udział w wycieczce odbywającej się szlakiem pamięci Tarnowskich Gór. Jest to spacer z przewodnikiem, który rozpocznie swą opowieść już na Rynku. Będzie to niezwykła okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o Teofilu Króliku, Janie Bondkowskim, jak również o Janie Nowaku. W planach jest także zobaczenie pamiątki powstań, które odbyły się w 1923 roku.

Kolejnym etapem spaceru jest Muzeum Instytutu Tarnogórskiego, gdzie czekają na mieszkańców ekspozycje związane z 3 Pułkiem Ułanów i 11 Pułkiem Piechoty.

Spacerować będziemy również po Placu Gwarków, gdzie będzie można zwiedzić Kościół pw. Św. Piotra i Pawła. Ostatnim etapem będą cmentarze, na których znajdują się groby Ułanów.

 

Zobacz też:

Comments are closed.