AktualnościTarnowskie GóryWydarzenia

Obchody Dnia Świętego Marcina w okolicach Tarnowskich Gór

dzień

Poprzedni rok nie był łaskawy dla wydarzeń kulturalnych, które nie mogły się odbyć ze względu na panujące wtedy warunki sanitarne. Z tego względu nie było możliwości zorganizowania corocznych obchodów Dnia Świętego Marcina, które skradły serce Polaków nie bez powodu. Sprawdź sam, jak będą wyglądały tegoroczne tzw. Marcinki w okolicach Tarnowskich Gór

Tegoroczne obchody Dnia Świętego Marcina

Dzień Świętego Marcina jest uwielbiany przez każdego. Choć historia tego święta oparta jest na wierze i religijności, w Polsce kojarzone jest ono z pysznymi wypiekami. Tradycją stało się jedzenie rogali Świętomarcińskich i gęsiny w tym dniu. Z tej okazji organizowane są godne uwagi wydarzenia, na których nie brakuje fanów owych, kulinarnych propozycji. Sprawdź sam, jak będą wyglądały obchody w okolicach Tarnowskich Gór.

Dzień Świętego Marcina w Miasteczku Śląskim

W środę, 10 listopada w Miasteczku Śląskim odbędą się obchody Dnia Świętego Marcina. Z tej okazji przygotowano liczne atrakcje, ponieważ wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 orszakiem, który poprowadzi św. Marcin na koniu wraz z Orkiestrą Dętą Sołectwa Żyglin-Żyglinek. W późniejszym czasie tzw. marcinki przeniosą się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdzie zaplanowano występy przedszkolaków i uczniów. W późniejszych godzinach odbędzie się koncert Katarzyny Piowczyk. Po nim natomiast zaplanowano występ zespołu SBQ Sextet. Z pewnością będzie to wydarzenie dla łasuchów, ponieważ dla uczestników przygotowany zostanie ciepły poczęstunek w postaci grochówki, rogali i napojów.

Marcinki w Potępie

W Potępiu Dzień Świętego Marcina będzie obchodzony 11 listopada, w czwartek. Z pewnością nie może Cię tam zabraknąć, ponieważ przygotowano ogrom atrakcji dla mieszkańców. Musisz jedynie pojawić się o godz. 15:00 przy kapliczce, gdzie rozpoczną się uroczystości. Programem wydarzenia będzie powitanie Św. Marcina, rozpalenie ogniska, wręczenie Rogala Dobrych Uczynków, a następnie świętowanie! W tym roku także możesz spodziewać się miłego poczęstunku – czekać na Ciebie będą rogale i ciepła herbata.

Dzień św. Marcina w Pniowcu

W Pniowcu również nie zabraknie atrakcji, jakie przygotowano z okazji Dnia św. Marcina. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej, którą zaplanowano na godz. 18:00. W późniejszym czasie będziesz miał okazję świętować, ponieważ zaplanowano przemarsz ul. Jagodową, jak również ognisko. Nie zabraknie również kulinarnego poczęstunku, ponieważ będą na Ciebie czekać rogale, ciepłe napoje, a także pieczone z kiełbaski z ogniska.

Nadchodzące wydarzenia z okazji Dnia św. Marcina są doskonałą okazją, aby spędzić ostatnie, ciepłe dni jesieni na świeżym powietrzu wraz z sąsiadami. Jest to nie tylko możliwość świętowania i biesiadowania, lecz również socjalizacji z mieszkańcami okolic.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności