Tarnowskie GóryZwiedzanie

Tarnowskie Góry jako jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych na Śląsku

Tarnowskie Góry mają się czym pochwalić pod względem turystycznym i nie tylko. Z pewnością wycieczki po terenie tego miasta to nie lada gratka dla każdego miłośnika architektury i historii. Miasto położone w województwie śląskim jeszcze w latach 1975-1998 należało do województwa katowickiego. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Turystyka w Tarnowskich Górach

Jeśli chodzi o Tarnowskiego Góry, to jest to obecnie jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Górny Śląsk, a pobyt na jego terenie dla każdego z nas może się okazać wspaniałą przygodą.

Zwiedzanie Tarnowskich Gór warto zacząć na miejskim rynku, w pobliżu którego skupiło się wiele pięknych budowli. Zresztą na terenach Górnego Śląska naprawdę w wielu miejscach można spotkać się z ciekawą, historyczną i piękną architekturą. Nowy Targ jest jednak pod tym względem naprawdę wyjątkowy.

Zabytkowa architektura w Tarnowskich Górach

Przede wszystkim ciekawie prezentuje się ratusz z końca XIX wieku oraz kościół ewangelicki. Jednak nie brak tu również pięknych kamienic, którym warto się uważniej przyjrzeć. Znajdują się one w pobliżu centrum, jak i rynku, ale nie tylko. Jedną z tych najważniejszych jest tu słynna winiarnia Sedlaczka, dziś służąca m. in. jako siedziba miejskiego muzeum. Kto zajrzy na tutejszą wystawę, ten będzie mógł zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Tarnowskich Gór oraz ich historii.

W pobliżu rynku czeka też słynna Dzwonnica Gwarków oraz kościół św. Piotra i św. Pawła, który może się pochwalić historią sięgającą XVI stulecia. Osoby, które pasjonują się w zwiedzaniu kościołów oraz historycznych budowli, w Tarnowskich Górach naprawdę będą miały co robić.

Kopalnia srebra – duma Górnego Śląska

Wycieczki po Tarnowskich Górach są też nie lada gratką dla tych, których fascynują zabytki techniki. Jeśli chodzi o Górny Śląsk, to w Tarnowskich Górach znajduje się jedna z najważniejszych atrakcji pod tym względem. Dumą miasta jest zabytkowa kopalnia srebra, wpisana na listę UNESCO. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszą się też Repty i tamtejsza Sztolnia Czarnego Pstrąga. To unikalne atrakcje, których w programie wycieczki po okolicach Tarnowskich Gór nie możne zabraknąć.

Zobacz też:

Comments are closed.