AktualnościKronika policyjnaTarnowskie Góry

Trwają badania i wykonywane są odwierty związane z zapadliskami przy ulicy T. Królika w Tarnowskich Górach

Wykwalifikowani pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach przeprowadzili w środę 18 sierpnia odwierty, które mają pomóc ustalić przyczynę zapadlisk przy ulicy T. Królika w Tarnowskich Górach. Przypomnijmy, że jakiś czas temu zawaliła się tam jedna ze ścian restauracji Kurna Chata.

Niebezpieczne zapadliska przy ulicy T. Królika Tarnowskich Górach

Sytuacja, do której doszło jakiś czas temu w mieście przysporzyła sporo zmartwień właścicielom tamtejszych budynków, mieszkańcom miasta, jak i samym władzom miasta. Stąd też władze miasta postanowiły jak najszybciej zlecić ekspertyzę geologiczno-górniczą, aby dowiedzieć się do czego tam tak naprawdę doszło. Skąd wzięły się zapadliska w tym rejonie?

Pilne badania nad zapadliskami w Tarnowskich Górach

Władze Tarnowskich Gór nie ukrywają, że cała sprawa jest bardzo poważna. Badania prowadzone są w trybie bardzo pilnym. Stąd też ekipa wykonująca odwierty w obszarze ulicy T. Królika pojawiła się dosyć szybko i już prowadzone są dokładne badania nad całą sytuacją.

Na ten moment nie podano jeszcze żadnych informacji związanych z zapadliskami, ani samymi badaniami. Po prostu jest na to za szybko. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków z tak poważnego problemu. Na początku należy wykonać niezbędne badania, a potem je zinterpretować i zrozumieć, dlaczego w tym miejscu pojawiły się zapadliska. Stąd też pierwsze informacje na temat potencjalnych przyczyn zapadlisk, a także kolejnych działań z tym związanych pojawią się zapewne dopiero za kilka tygodni. Z pewnością będą jednak potrzebne prace, które będą miały na celu zabezpieczenie zapadliska oraz całej okolicy.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności