AktualnościTarnowskie Góry

Nowa restauracja na Rynku w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach powstanie nowa restauracja “Skarbiec”, która zlokalizowana będzie na lokalnym Rynku. Obecnie trwają prace remontowe, które mają na celu rewitalizację jednej z mieszczących się tam kamienic.

Rewitalizacja kamienicy na Rynku w Tarnowskich Górach

Mieszkańcy oraz turyści spacerujący po lokalnym Rynku mogli dostrzec, że jedna z kamienic została poddana kompleksowej rewitalizacji. Ma to na celu przywrócić pełny blask danemu budynku, ponieważ już niedługo powstanie w nim nowa restauracja o nazwie “Skarbiec”. Dodajmy jednak, że oprócz samego lokalu gastronomicznego, w tej samej kamienicy zostaną oddane do użytku także biura, które będą znajdować się na piętrze. Numer dokładnie remontowanej kamienicy to 14.

Nowa restauracja jeszcze w tym roku?

Sporo mieszkańców zastanawiało się co dokładnie dzieje się na miejscowym Rynku. Teraz już wiemy, że remont starej kamienicy o numerze 14 nie jest przypadkowy. To właśnie tam na parterze powstanie restauracja. Sporo osób zastanawia się, kiedy dokładnie odbędzie się oficjalne otwarcie. Na ten moment jeszcze mało kto o tym mówi, jednak w sieci już znajdują się poszukiwania pracowników, dlatego wielce prawdopodobne, że będzie to jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że nazwa nowej restauracji “Skarbiec” nie będzie przypadkowa. Właściciele chcą w ten sposób nawiązać do tradycji i historii, które są wyczuwalne na Rynku w Tarnowskich Górach. Jak wiadomo miasto ma wiele pięknych zabytków, budowli z poprzednich pokoleń, a mieszkańcy bardzo mocno przywiązują wagę do patriotyzmu. Dlatego restauracja będzie nazywać się właśnie w taki, a nie inny sposób.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności