Tarnowskie GóryZwiedzanie

Podziemne atrakcje, a więc zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Kopalnia Srebra jest jednym z najciekawszych zabytków techniki, jakimi może się pochwalić nie tylko Górny Śląsk, lecz w zasadzie cała Polska. Specjalnie urządzona w jej podziemiach trasa turystyczna może oczarować każdego. Czy warto więc uwzględnić to miejsce jako jeden z punktów wycieczki po Śląsku? Zdecydowanie tak.

O Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Turyści licznie przybywają na Śląsk, w góry, jak i do wszystkich zlokalizowanych tutaj miast. Jednak mało komu na pierwszą myśl przychodzi to, aby odwiedzić właśnie Kopalnie Srebra. Wynika to z faktu, że mało kto zdaje sobie sprawę z jej istnienia. A jeśli już nawet ktoś o niej gdzieś coś słyszał, to jednak nie jest do końca przekonany, czy naprawdę tutaj warto zawitać. Jednak osoby, które miały okazję już się tutaj pojawić z pewnością mogą potwierdzić, że to miejsce jest godne naszej uwagi.

Po prostu Kopalnia Srebra to miejsce warte odwiedzenia i zobaczenie przez każdego Polaka i nie tylko, ponieważ Kopalnia Srebra jest wpisana na listę zabytków UNESCO, dzięki czemu regularnie zaczynają się o niej dowiadywać również turyści zza granicy. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to wyjątkowa atrakcja oraz jeden z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Górnym Śląsku. Jakie dokładnie atrakcje czekają tu na turystów?

Co można zobaczyć w Kopalni Srebra?

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to wspaniały szyb oraz urządzony tuż przy kopalni skansen maszyn parowych. To, co najciekawsze, czeka nas jednak w podziemiach. Tutejsza trasa turystyczna prowadzi przez podziemia kopalni, w której już przed wiekami wydobywano cenne srebro. Raczej nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że był to bardzo cenny surowiec we wcześniejszych latach. W zasadzie to również i na dzień dzisiejszy srebro cieszy się dużym powodzeniem i stabilnie trzyma swoją cenę.

W trakcie podziemnej wycieczki należy pokonać trasę o długości 1740 m. Większość trasy należy pokonać na własnych nogach, choć jeden, 270-metrowy odcinek, przemierza się łodziami. Takie atrakcje na każdym mogą zrobić wrażenie, a przecież to jeszcze nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają tu na zwiedzających. Przodki górnicze z XVI-XIX wieku to kolejne atrakcje, które czekają w podziemiach na zwiedzających. Dzięki nim można w ciekawy sposób zdobyć wiedzę na temat zasad obowiązujących dawniej w kopalni oraz warunków, w jakich musieli pracować gwarkowie. Dodatkową ciekawostką są tu nacieki wapienne oraz miejsca, w których można podziwiać wyjątkowe zjawiska krasowe. I one mogą zrobić wielkie wrażenie na zwiedzających.

Wycieczki turystyczne po Tarnowskich Górach i nie tylko

Tarnowskie Góry to jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Wspaniałe atrakcje czekają tu i na powierzchni, i pod ziemią. Bez względu na to, w jaki sposób postanowimy spędzić czas w tym mieście, jedno jest pewne – żałować nie będziemy, a Kopalnia Srebra jest miejscem, które wręcz trzeba odwiedzić będąc w tym regionie.

Zobacz też:

Comments are closed.