AktualnościTarnowskie Góry

W Tarnowskich Górach również odbył się protest na rzecz obrony wolnych mediów

W całej Polsce na początku sierpnia odbywały się liczne protesty związane z obroną wolnych mediów w Polsce. Rząd pracował nad ustawą nazywaną “lex TVN”, jednak im planom postanowili przeciwstawić się obywatele. Jak wyglądały protesty w Tarnowskich Górach?

Protest w Tarnowskich Górach

Osoby protestujące na rzecz wolnych mediów w Tarnowskich Górach oficjalnie rozpoczęły swój protest dnia 10 sierpnia o godzinie 18:00. Wszyscy chętni zgromadzili się pod ratuszem. Oczywiście na proteście pojawiło się sporo osób, a wśród uczestników zdecydowaną większość stanowiły osoby w średnim wieku oraz osoby starsze.

Uczestnicy protesty przygotowali specjalne transparenty, plakaty i banery z tej okazji. Oczywiście zaprezentowali je oni podczas protestu. Na specjalnie przygotowanych materiałach znalazły się m.in. takie hasła jak “Wolne media, wolni ludzie, wolny naród”, “zostawcie TVN, oddajcie wolność”, czy też flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Śląska.

Oprócz przygotowanych materiałów w formie fizycznej, protestujący wygłaszali także różne hasła na głos. Mówili oni, że PiS stara się wprowadzić cenzurę, jaka panowała za czasów PRL.

Na proteście przemówił m.in. Zenon Lis

Protest w Tarnowskich Górach przybierał co chwilę nieco inną postać. W pewnym momencie głos zabrało kilka osób, a wśród nich był m.in. Zenon Lis, a więc zasłużony działacz opozycji z lat 80-tych. Dodajmy, że to właśnie jego przemówieniem rozpoczął się tarnogórski protest. Warto dodać, że akcja o nazwie “Wolne media, wolny naród, wolni ludzie” odbyła się głównie dzięki inicjatywie Komitetu Obrony Demokracji.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności