Wydarzenia w Tarnowskich Górach – Świętuj z Nami!
Tarnowskie Góry są miastem, które ma kilka przydomków. Zwie się je miastem kolejarzy, lecz nie tylko! Słynne są tu też kruszce, które przyniosły chwałę i sławę miastu kilkaset lat temu. Z powodu bogatej historii miasta organizowane są coroczne święta, które mają na celu upamiętnienie wszystkich wydarzeń. Jeśli chcesz świętować wraz z miastem, sprawdź jakie wydarzenia w Tarnowskich Górach czekają na Ciebie!
Wydarzenia w Tarnowskich Górach – Święto Pary
Miasto kolejarzy nie może nie mieć upamiętniającego święta, które będzie dotyczyło kolei. Choć pierwsze Święto Pary miało miejsce w 2019 roku, nie musisz się obawiać – będzie to cykliczne wydarzenie, na które czekają wszyscy mieszkańcy! Nie powinien Cię zdziwić fakt, iż jest to festiwal, na którym główną atrakcją są prezentacje zabytków, takich jak maszyny zasilane parowo. Jest to spowodowane pierwszą maszyną parową, która sprowadzona została do Polski w 1788 roku. Choć wydarzenie nazywane jest Świętem Pary, zobaczyć tu można także inne zabytkowe eksponaty. Będzie na Ciebie czekać prawie stuletnia ciężarówka, samochód napędzany parą. Zobaczysz także walce drogowe i kolorowe lokomobile.
Święto Pary to nie tylko zabytki, to także idealna okazja do spędzenia wspólnego czasu z rodziną. Przygotowany zostaje piknik rodzinny, a na maluchów czekają różnego rodzaju animacje i zabawy!
Święto Szlaku Zabytków Techniki – Industriada
Jest to święto, którego nie spotkasz nigdzie indziej niż w Polsce. Świętuje cały Szlak Zabytków Techniki, także wydarzenie nie ogranicza się do Tarnowskich Gór. Nie oznacza to jednak, iż nie spotka Cię niesamowita przygoda. Promowane jest dziedzictwo przemysłowe, dlatego główną atrakcją jest zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, jak i Sztolni Czarnego Pstrąga. To jednak nie wszystkie propozycje, z jakimi wychodzi miasto. Przygotowywane są różnego rodzaju spektakle i koncerty. Czekać na Ciebie będą również liczne pokazy, jak i konkursy. Wydarzenie odbywa się w cudownej, rodzinnej atmosferze. Jak już wspomnieliśmy – Industriada nie ogranicza się do jednego miasta, udział w niej bierze 30 miejscowości, w których na własne oczy można ujrzeć historię śląskiego dziedzictwa przemysłowego.