AktualnościKronika policyjnaTarnowskie Góry

Apel tarnogórskiej Policji – zdążyć z pomocą w czasie mrozów

zdążyć z pomocą

Policjanci z Tarnowskich Gór apelują do mieszkańców miasta, jak i okolic, aby nie byli obojętni i reagowali w sytuacjach, które tego wymagają. Zaczął się okres jesienno-zimowy, a to oznacza częste spadki temperatur poniżej zera. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób w kryzysie bezdomności, ponieważ wychłodzenie organizmu prowadzi do śmierci.

Zdążyć z pomocą w czasie mrozów

Co roku o tej porze funkcjonariusze Policji apelują do mieszkańców, aby reagowali na cudzą krzywdę. Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy rozpoczął się sezon jesienno-zimowy i temperatury dość często spadają poniżej zera. Osoby w kryzysie bezdomności są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu, które jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Z tego względu zwiększono ilość kontroli, jakie są przeprowadzane w miejscach, w których osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Mogą to być pustostany, klatki schodowe lub działkowe altanki. Niestety, najczęściej nie są to miejsca, które posiadają odpowiednie warunki do zamieszkania, wręcz przeciwnie – są to budynki przeznaczone do rozbiórki bądź takie, których stan może stwarzać dodatkowe niebezpieczeństwo.

Z pewnością warto także pamiętać o bezpłatnej, całodobowej infolinii, która działa na terenie całego województwa śląskiego od 1 listopada do 31 marca. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie, która znajduje się w kryzysie bezdomności, zadzwoń pod nr 987.

Nie zapominaj, że reagowanie na cudzą krzywdę jest obowiązkiem, którego niedopełnienie grozi odpowiedzialnością karną. Jeśli widzisz osobę, która potrzebuje pomocy, powiadom o tym odpowiednie służby.

Zobacz też:

Comments are closed.

More in:Aktualności